Začínáme rozlívat dle tradice třetí čtvrtek v listopadu

Beaujolais Nouveau 2017 a Beaujolais Villages 2017 z vinařstí George Duboeufa – jednoho z nejlepších vinařů na zpracování odrůdy Gamay.

Beaujolais je nejznámější a nejrozšířenější francouzské víno. Znají ho i ti, kteří ho nikdy neochutnali. A načasování na třetí čtvrtek v listopadu, kdy začíná ten pravý předvánoční shon v kombinaci s nepřívětivým počasím, přispívá k dlouhodobé oblibě tohoto mladého vína.

Beaujolais Villages
Víno se sytější rubínově červenou barvou, purpurovými reflexy a střední viskozitou. Aroma vína je středně intenzivní, připomíná zralé banány, třešňovou žvýkačku, lesní jahody nebo maliny. Chuť je lehčí, s nižší tříslovinou a pikantní. Najdeme zde tóny třešní nebo višní, které jsou doplněny listovou svěžestí a lehkou kořenitostí. Středně dlouhý harmonický závěr.

Před 3 lety vešel v platnost zákon, který vinařům povoluje jen polovinu své produkce prodat jako mladé Beaujolais. Zbytek jejich portfolia musí být následně uvedeno jako standardní vína  regionu. Tím se zabrání uvedení obrovské masy průměrných vín na trh s tím, že následně zákazníci ztrácejí zájem o regulerní vína z Beaujolais. Spolu s omezeným maximálním výnosem z vinic to od letošního roku povede k výraznému navýšení kvality jak mladých vín z Beaujolais (Nouveau) tak vín Beaujolais Villages a cru Beaujolais.

from to
Akce